Porównanie ofert AC – Na co zwrócić uwagę?

Autocasco jest to polisa ubezpieczeniowa, którą wykupuje dobrowolnie właściciel pojazdu. W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, z polisy AC można zrezygnować, jednak taka decyzja może mieć bardzo negatywne skutki. Jeśli już podjąłeś rozważną decyzję o zainwestowaniu w autocasco, doradzamy, na co zwrócić uwagę oraz jak porównać dostępne oferty z wykorzystaniem nowoczesnych bezpłatnych rankingów dostępnych online.

Ubezpieczenie autocasco ma na celu ochronę przed ewentualnymi zniszczeniami, uszkodzeniami i kradzieżami pojazdu. Choć niektórzy kierowcy rezygnują wykupienia polisy AC, z kilku powodów nie jest to najlepsze rozwiązanie. Wybierając ubezpieczyciela, tak jak w przypadku wszystkich innych polis, również w przypadku autocasco należy się jednak dobrze zastanowić.

Dokonując wyboru, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. W pierwszej kolejności należy dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Umowy czyli z OWU. Jest to dokument, zawierający wszystkie niezbędne informacje. Jeśli dokładnie się w niego wczytamy, nic nie ujdzie naszej uwadze, bowiem OWU zwiera także ewentualne informacje o niekorzystnych, niewygodnych dla kupującego polisę kwestiach.

Kolejna kwestia to suma ubezpieczenia. Należy upewnić się, że suma, na którą zawarte jest ubezpieczenie, odpowiada realnej wartości samochodu.

Niektóre umowy zawierają podpunkt dotyczący amortyzacji pojazdu. Warto upewnić się, że polisa, którą chcemy zakupić obejmuje zniesienie amortyzacji.

Przed wykupieniem autocasco warto również dowiedzieć się, w których krajach ochrona będzie obowiązywała. Nie wszystkie polisy obowiązują również zagranicą, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę.

 

AC i OC – porównywarka jako rzetelna pomoc w dokonaniu wyboru

 

Wybierając polisę ubezpieczeniową, czy to Autocasco, OC czy inną, można skorzystać z darmowych rankingów i porównywarek dostępnych w sieci. Co istotne, tego rodzaju ranking OC czy AC zawiera zwykle podstawowe informacje, o których mowa powyżej, a także inne, dodatkowe.

Ranking ubezpieczeń OC pozwoli nam dowiedzieć się między innymi, czy dany pakiet obejmuje holowanie auta, transport kierowcy i pasażerów, samochód zastępczy przy wypadku itp. Możemy dowiedzieć się, czy ubezpieczyciel oferuje zniżki za bezszkodową jazdę, rabaty przy zakupie polisy online i nie tylko.

Po porównaniu ofert online możesz skontaktować się z wybranym ubezpieczycielem, by poznać szczegóły. Nawet jeśli dokładnie prześledziłeś rankingi, zawsze pamiętaj jednak o dokładnym zapoznaniu się z konkretną umową, którą będziesz zawierać z wybraną firmą ubezpieczeniową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *