Pożyczka bez zaświadczeń na święta – na co zwracać uwagę

pożyczki bez zaświadczeń

Okres świąteczny to czas, kiedy zastrzyk gotówki przydałby nam się bardziej, niż w pozostałe dni roku. To także czas, kiedy jesteśmy dużo bardziej podatni na reklamy instytucji udzielających pożyczek. Często chodzi o pożyczkę bez zaświadczeń i pożyczkę bez dochodów, z uwagi na bardzo szybką procedurę. Przed wzięciem którejś z nich, warto przyjrzeć się warunkom umowy.

Czytanie (a nie szybkie skanowanie wzrokiem, znane raczej z zapoznawaniem się z internetowymi treściami) treści umowy zawieranej z instytucją udzielającą pożyczek, jest warunkiem koniecznym, jeśli chcemy dbać o swoje interesy. W przeciwnym razie, możemy znaleźć się w bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Co gorsza, na własne życzenie.

Poszukiwania najlepszej dla nas pożyczki (a przy okazji instytucji, która jej udzieli), warto zacząć od przejrzenia umów wzorcowych, które zazwyczaj podpisują klienci, których interesuje pożyczka bez zaświadczeń lub dochodów. Mam świadomość, że nie zawsze jest na to czas. Mimo wszystko zachęcam – jeśli tylko masz wolny wieczór (lub dwa), usiądź do tego. W przyszłości najpewniej sobie podziękujesz.

Po dokonaniu wyboru (niezależnie do tego, czy z pominięciem poprzedniego kroku, czy z uwzględnieniem go), czas na wczytanie się w umowę właściwą. Najlepiej zabrać ją ze sobą do domu przed podpisaniem, żeby móc przyjrzeć się jej w skupieniu. Oto punkty na które trzeba zwrócić szczególną uwagę:

Dane pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy

Przede wszystkim warto sprawdzić, czy pracownik (lub system) zamieścił w umowie pożyczki nasze dane zgodnie z rzeczywistością. W tym również numer konta, bo może się okazać, że konieczne będzie odkręcanie całej sytuacji. Druga rzecz, to upewnienie się, że instytucja będąca stroną umowy jest tą samą, z którą planujemy tę umowę zawrzeć.

pożyczka bez zaświadczeńPożyczka bez zaświadczeń – koszty

0% to spełnienie marzeń każdego pożyczkobiorcy. Niestety, rzadko ma coś wspólnego z prawdą. Wydawałoby się, że świadomość, że firma udzielająca pożyczki bez zaświadczeń nie jest charytatywna. Tymczasem wciąż są osoby, które myślę, że oddadzą tylko i wyłącznie pożyczoną kwotę. Niezależnie od czasu, kiedy spłata miałaby nastąpić. Naprawdę warto przyglądać się rzeczywistym rocznym stopom oprocentowania.

Warunki wcześniejszej spłaty lub przedłużenia

Zdarza się tak, że pożyczone pieniądze chcemy oddać wcześniej. Warto sprawdzić, czy – po pierwsze – taka możliwość jest zawarta w umowie, a – po drugie – jakie są warunki. Dobrze by było, gdyby wcześniejsza spłata w podpisywanej przez nas umowie wiązała się z pewnymi korzyściami. Przykładem może być umorzenie części odsetek, albo niższa prowizja.

Nawet gdy planujemy pożyczkę spłacić przed terminem, lubo czasie, warto przyjrzeć się zapisom związanym z przedłużeniem spłaty. Rzadko jesteśmy w stanie przewidzieć, czy na horyzoncie nie pojawią się dużo ważniejsze wydatki (związane na przykład ze zdrowiem). W związku z tym, umowa, której przedmiotem jest pożyczka bez zaświadczeń, powinna taką sytuację nie tylko uwzględnić, ale również umożliwić na akceptowalnych warunkach.

Możliwość odstąpienia od umowy

Ten ostatni punkt dotyczy w szczególności tych umów, które są zawierane na szybko, bez dostatecznego przeczytania ich warunków. Jeśli decydujesz się na wzięcie pożyczki bez zaświadczeń przy okazji robienia zakupów, bez odpowiedniego przygotowania, sprawdź chociaż, czy umożliwia odstąpienie od niej w jakimś określonym terminie i bez kosztów (lub z niewielkimi).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *